Jonáš Forejtek na challengeru na Spartě válí, postoupil mezi nejlepších osm

Jonáš Forejtek zažívá na  challengeru TK Sparta Prague Open skvělý týden. Po výhrách v úvodních kolech postoupil už do čtvrtfinále. Zítra bude hrát o postup mezi nejlepší čtyřku turnaje. Daří se mu i ve čtyřhře, kde s Michaelem Vrbenským postoupili do semifinále.

K prvnímu zápasu na turnaji nastoupil Forejtek v úterý proti Chillanovi Nicolasi Jarrymu. Jarry vyhrál první sadu 6:4, tu druhou pro sebe získal Jonáš Forejtek v koncovce, kdy za stavu 4:4 svého soupeře brejknul a set na podání dohrál. Třetí set byl už jasnou záležitostí. Český hráč ho ovládl 6:2.

Ve čtvrtek čekal na Jonáše Rumun Jianu. Oba soupeře v žebříčku dělí pouze pár míst, jasný favorit zápasu tedy nebyl. Forejtek vstoupil do zápasu skvěle, soupeře převálcoval v poměru 6:2. Druhý set rozhodl jeden jediný brejk za stavu 4:3, kdy Jianu sebral svému českému soupeři podání. Forejtek se však z nezdaru ve druhém setu rychle oklepal a třetí set vyhrál jednoznačně za 28 minut 6:1. Díky této výhře je mezi osmičkou nejlepších. O místo v semifinále si zítra zahraje proti nasazené turnajové jedničce Srbovi Milojelivićovi, kterému ve třetí sadě vzdal Francouz Blanceneauxovi.

Kromě dvouhry je Forejtek i v pavouku čtyřhry, kde tvoří pár s Michaelem Vrbenským. V prvním kole narazili na další českou dvojici Sklenka/Zapský. Zápas trval necelou hodinu a Forejtek s Vrbenským se radovali z výhry v poměru 6:3, 6:2.  Dnes se ve čtvrtfinále utkali s třetí nasazenou dvojicí Gommez-Herra/Vervoort. I tentokrát byli Češi uspěšní. Španělsko-nizozemský pár porazili 6:3, 7:5 a zítra je čeká semifinále. Jejich soupeři budou Oliveira se Serdarušićičem, nasazené dvojky.